Bez bolesti za 3 minuty – kouzelná lokální kryoterapie

Bez bolesti za 3 minuty – kouzelná lokální kryoterapie

Podvrtli jste si kotník, natáhli vazy v koleni při fotbale nebo jste čerstvě po operaci ramene? Bolest je nesnesitelná a prášky nepomáhají? Máme pro vás rychlé, levné a velmi účinné řešení, jak se zbavit bolesti. Zároveň také urychlíme regeneraci a rekonvalescenci postiženého místa. Přijďte k nám co nejdříve – lokální kryoterapie je totiž nejúčinnější v prvotní fázi – zabrání vzniku otoku i šíření zánětu.

Léčba chladem je stará jako samo lidstvo

Terapie chladem je rychlá a velmi účinná léčba bolesti, která byla používána už ve starověkém Egyptě. Je nedílnou součástí lidové medicíny, kdy je odedávna používána k místní léčbě zánětů přikládáním studených nebo ledových obkladů.

Lokální i celotělovou kryoterapii při teplotách až -120 °C, zavedl koncem 70. let minulého století v Japonsku prof. Toshiro Yamauchi a v Evropě jen několik let po něm německý revmatolog prof. Reinhard Fricke. Při těchto procedurách dochází k potlačení vnímání bolesti až k jejímu vymizení, chlad působí proti zánětu a otoku, je uvolněno svalové napětí a prokrvení zanícené části těla se dostává do normálu.

Chladová blokáda kožních receptorů, které vnímají bolest, vede ke sníženému vnímání bolesti v postiženém místě. Toho se využívá i při úrazech ve sportu, kdy se chladí buďto přímo ledem nebo ledovým sprejem. Omezená funkce postižených kloubů se při aplikaci lokálního chladu zlepšuje, otoky zánětlivého, ale i traumatického původu se díky zvýšené cirkulaci zmenšují, snížená tkáňová teplota vede však i přímo k potlačení zánětlivého procesu, snížením počtu leukocytů a aktivity enzymu kolagenázy v místě zánětu.

Jak probíhá lokální kryoterapie?

Na ošetření „lokálkou“ se k nám nemusíte objednávat. Stačí přijít kdykoliv v otevírací době studia. Pomocí speciálního přístroje vám budeme na postižené místo „foukat“ chladné páry dusíku o teplotě až -160 °C. Obvyklá doba aplikace jsou 3 minuty, záleží na velikosti postiženého místa. Už během aplikace a těsně po ní ucítíte úlevu od bolesti. U nás používáme nejmodernější přístroj, který po celou dobu terapie měří teplotu pokožky, zajistí tak nejen optimální průběh terapie ale i vaši bezpečnost.

Jak často je potřeba aplikovat lokální kryoterapii?

Ideálně co nejdříve po úrazu a také co nejčastěji. Jak jsme již uvedli, lokální kryoterapie je nejúčinnější v prvotní fázi, kdy zabrání vzniku otoku i šíření zánětu. Ošetření je vhodné i několikrát denně. Našim klientům doporučujeme i dvě 3minutové ošetření po sobě, kdy je mezi jednotlivými aplikacemi vhodná minimálně 15-20minutová pauza, aby došlo k opětovnému plnému prohřátí ošetřovaného místa. To je tak akorát na jedno kafčo nebo domácí limču v naší kavárně 🙂

Ošetření je vhodné opakovat minimálně 10x.

Lokální kryoterapie po operaci kloubů

Z mnoha zkušeností našich klientů můžeme doporučit intenzivní aplikaci lokální kryoterapie po operaci kolene, kotníku, lokte nebo např. ramene. Pro tyto účely nabízíme i pronájem přístroje s náplní. Ošetření si pak můžete provádět doma podle potřeby, klidně i 5-6x denně. Výrazně urychlíte hojení a rekonvalescence se může zkrátit až o polovinu.

U kyčelních kloubů nebo zad je vhodnější celotělová kryoterapie v kryokomoře.

Nejčastější využití lokální kryoterapie

 • podvrtnutý kotník
 • natržený sval
 • zánět achillovky
 • natažené svaly v koleni
 • bolestivé rameno
 • tenisový loket
 • karpály
 • popáleniny a jizvy
 • akné
 • hematomy
 • ekzém (lokální ložisko)

Kolik stojí lokálka?

Lokální kryoterapie je vzhledem k rychlosti a vysoké účinnosti velmi levná metoda. Jedno 3minutové ošetření nabízíme za 120 Kč. Pokud si zakoupíte permanentku na 10 ošetření, pak vás jedno vyjde na 100 Kč. Nejlepší zkušenosti máme se dvěma ošetřeními při jedné návštěvě, mezi ošetřeními je cca 15 minut pauza, cena za tato dvě ošetření je 200 Kč.

Naši spokojení klienti

Abyste věděli, že jsme si to všechno nevymysleli, přidáváme reakce našich spokojených klientů.

Paní Jana S.:

Mohu vřele doporučit. Mám osobní a jen tu nejlepší zkušenost. Pravidelně si pronajímám a pomáhá mně to na všechny mé neduhy – zklidňuje artrózový palec, léčí namoženou achilovku a i hamstring. Jedině díky těmto kúrám se mohu dál věnovat tomu, co mě baví!

Paní Pavlína M.:

Milý Náskoku, i když jsem zatím neměla možnost vyzkoušet většinu vašich služeb, lokální kryoterapie mi loni v létě doslova zachránila dovolenou. Když jsem si pár dní před odjezdem vymknula kotník, který do rána otekl do velikosti menšího melounu, kolegyně mě vzala k vám na „lokálku“. Už po prvním ošetření nastala neskutečná úleva a po pěti sezeních během tří dnů jsem byla schopná v podstatě normální chůze. Kdybych to nezkusila na vlastní kotník, nevěřila bych. Obsluha velmi milá a vstřícná, sezení nebyl problém absolvovat ani s malým dítětem na klíně, když jsem neměla hlídání. Ještě jednou velké díky.

Paní Petra M.:

Musím říct, že jsme si ji na začátku půjčovali kvůli manželovu kolenu, protože měl po operaci a dočetli jsme se, že by to mohl být dobrý způsob, jak koleno rychle zahojit a urychlit rekonvalescenci. To vše splnila lokálka do puntíku. Díky tomu, že jsme ji měli doma, si mohl manžel foukat na koleno 5x denně a doktoři při kontrole nevěřili, že se mu to tak krásně a rychle hojí. Když se ale pan majitel při „školení“ k zacházení s přístrojem zmínil, že se dá použít i na ošetření obličeje, když už ji teda máme doma, ať ji využijeme, vůbec mě nenapadlo, jaký poprask u nás způsobí  Kromě kolena jsme zkusili foukat i dceři na její puberťácké akné a už po několika dnech bylo vidět, jak se pleť začíná hezky hojit. Dcera je asi nejvděčnější uživatel u nás v rodině  Asi nemusím vysvětlovat, jak s puberťačkou špatná pleť zamává a když se jí zázračně během pár dní začala hojit, byla opravdu upřímně šťastná

Musím se přiznat, že jsem lokálku zkoušela taky, i když problematickou pleť nemám, ale když už jsme ji měli doma, tak jsem si taky nechala na obličej foukat. Když mě po týdnu začaly oslovovat kolegyně v práci s dotazy, co jsem o víkendu dělala, že vypadám nějak odpočatě, tak jsem i já musela uznat, že mám pleť hezčí a takovou příjemnější snad se i zmenšily vrásky.

Zavolejte nám!