Zapomeňte na nachlazení, bolest zad a kloubů i na vleklé zdravotní problémy. Kryoterapie posílí vaši imunitu, zbaví vás bolesti a urychlí regeneraci po sportu i po zranění. Do naší kryokomory v Božetěchově ulici v Brně navíc můžete přijít i bez objednání.
A bolesti můžete dát sbohem!
Obzvlášť v tomto období je tedy velmi důležité svůj imunitní systém podpořit v boji proti nemocem. Pokud vás zajímá, jak kryoterapie u nás probíhá, klikněte sem.
Kryokomora od týmů z Premier League
Využijte tu nejmodernější kryokomoru nejen v Brně, ale i v celé střední Evropě. Kryokomora CryoAction vznikla ve spolupráci s týmy anglické fotbalové Premier League. Můžete se tedy spolehnout na maximální komfort i na tu nejlepší účinnost.
A zbavíte se bolesti i každoročních viróz.
Do naší kryosauny se vejdou i 4 lidé najednou – můžete tedy klidně vyrazit s přáteli, spoluhráči nebo s rodinou. Procedura je totiž vhodná i pro děti. Díky chlazení suchým vzduchem je terapie překvapivě velmi příjemná. Principem je tělo krátce stimulovat, ne prochladit.
Vyzkoušejte to i vy!
Účinky kryokomory (polária)
Přijďte i vy do naší kryokomory v Brně. Stačí jen pár minut denně a budete se cítit lépe. Podívejte se, jaké jsou její účinky:
- posiluje imunitu
- potlačuje záněty (i chronické)
- urychluje regeneraci
- zmírňuje kožní problémy
- tlumí bolest
- zmírňuje příznaky artritidy
- zrychluje metabolismus
- zlepšuje hojení po zlomeninách
- zlepšuje prokrvení i u periferních částí těla
- pomáhá při hubnutí a redukuje podkožní tuk
- zlepšuje psychický stav
- omlazuje pokožku
- pomáhá například při roztroušené skleróze a u Bechtěrevovy choroby
Jako jediní v Brně máme nejmodernější kryokomoru CryoAction, která pomocí suchého mrazu stimuluje celé tělo. Bezpečně a spolehlivě.
Chci vidět vícJak kryoterapie probíhá
Na kryoterapii nepotřebujete nic speciálního. Stačí vám jen to, v čem půjdete do kryokomory. Spodní prádlo, plavky nebo např. sportovní podprsenku a šortky. Kvůli ochraně sliznic proti chladnému vzduchu je do kryokomory potřeba i rouška (není to kvůli covidu).
Na místě vám v ceně vstupu půjčíme:
- čelenku,
- rukavice,
- ponožky nebo podkolenky,
- návleky na kolena a lokty (podle potřeby),
- i speciální obuv.
Kryokomora (neboli polárium či kryosauna) má 2 části – předkomoru a hlavní komoru.
- Nejprve vstoupíte do předkomory, kde je teplota zhruba -20 až -60 °C. Vaše tělo si v ní krátkou dobu zvyká na chlad.
- Pak projdete vnitřními dveřmi do hlavní komory s teplotou -105 až -110 °C, ve které se přibližně 2-3 minuty pomalu procházíte. Poté kryokomoru opustíte. Při první návštěvě doporučujeme nepřekračovat dobu pobytu 2-2,5 minuty (hrozí podráždění kůže). I při dalších návštěvách raději nepřekračujte doporučenou maximální dobu pobytu 3 minuty.
- Následně se zvolna rozehřejete pohybem v naší kardiozóně, kde pro vás máme připravený rotoped, eliptical i veslařský trenažér. Celá kryoterapie tak trvá asi 15–20 minut. Účinek ale přetrvává mnohem déle.
Takový je typický postup. Ale nebojte se – pokud byste se v kryosauně náhodou necítili dobře, můžete ji kdykoliv opustit. Vše navíc kontroluje naše obsluha, která vám ráda s čímkoliv pomůže.
Díky suchému vzduchu je procedura velmi příjemná. Nemusíte se tak bát, že budete mrznout. Je to podobné jako v sauně – i když je v ní až 100 °C, také se nepopálíte.
Pro dlouhodobější efekt celotělové kryoterapie je dobré absolvovat alespoň 10 procedur s rozestupem 1–2 dny.
Kdy do kryokomory nechodit
I když kryokomora pomáhá s prevencí i u řady diagnóz, najdou se i takové, se kterými byste do ní rozhodně chodit neměli. Kryoterapie se tedy vyhněte, pokud máte (případně jste prodělali):
- neléčené chronické kardiovaskulární choroby
- akutní infarkt myokardu
- cévní mozkové příhody
- vysoký krevní tlak (nad 180/100)
- srdeční choroby
- krvácivé choroby
- onkologické onemocnění
- tuberkulózu
- hysterickou neurózu
- alergii na chlad
- poruchy štítné žlázy (relativní kontraindikace)
- celkový těžký zdravotní stav