Hyperbarická kyslíková terapie při léčbě tinnitu a náhlé hluchoty

Hyperbarická kyslíková terapie při léčbě tinnitu a náhlé hluchoty

Sluch je pro člověka stejně důležitým smyslem jako je zrak. Mnoho lidí si to ale uvědomí, až když o sluch přijde. Víte, že změny a poruchy sluchu mohou mít více než 100 různých příčin? V některých případech může být terapie v hyperbarické komoře velmi účinným řešením náhlé ztráty sluchu a tinnitu. Při proceduře dochází ke zvýšenému průtoku krve, vyššímu prokrvení a zvýšení koncentrace kyslíku ve vnitřním uchu.

Příčiny ztráty sluchu

Mezi nejčastější příčiny ztráty sluchu patří: cévní problémy (tromboembolická nemoc, vysoký krevní tlak a poruchy mikrocirkulace), infekce (bakteriální nebo virová), metabolické poruchy (cukrovka), barotrauma (prasknutí bubínku) nebo akutní akustické trauma (v důsledku střelby nebo výbuchu) a jiné. Jednou z častých příčin ztráty sluchu je právě poškození smyslových vláskových buněk ve vnitřním uchu, které slouží k přeměně zvukových vln na nervové impulsy. Ztráta sluchu je až v 70% případů doprovázena tinnitem.

Jaké jsou výhody hyperbarické kyslíkové terapie při léčbě poruch sluchu?

  • Obnovení koncentrace kyslíku a průtoku krve do vnitřního ucha pro lepší hojení
  • Zlepšená mikrocirkulace ve vnitřním uchu snižuje tinnitus, ztrátu sluchu a závratě
  • Minimalizace potřeby léků a jejich vedlejších účinků
  • Zvýšení účinnosti antibiotické a steroidní terapie v případě potřeby
  • Zlepšení celkového zdraví, regenerace celého organismu

Jak probíhá kyslíková terapie v našich hyperbarických komorách?

Celá procedura trvá 60 nebo 90 minut. K tomu je potřeba ještě připočítat čas na natlakování a odtlakování hyperbarické komory, což je asi 15-20 minut navíc.

U nás si můžete vybrat mezi jednomístnou komorou, kde budete ležet a můžete i spát, nebo komorou pro až 4 osoby, kde se po celou dobu sedí v pohodlné sedačce. Výhodou velké hyperbarické komory je, že můžete terapii absolvovat současně s partnerem, nebo kamarády. Účinek obou komor je ale stejný.

Do hyperbarické komory nepotřebujete žádné speciální vybavení. Doporučujeme pohodlné oblečení, v kterém se vám bude dobře relaxovat, pouze není vhodné brát mobilní telefon a podobnou elektroniku. Někdo si tedy bere knížku, nebo si můžete vybrat z řady časopisů, které jsou k dispozici k zapůjčení. Máte také možnost sledovat video.

Po celou dobu pak budete mít nasazenou kanylu nebo kyslíkovou masku, kterou vám bude proudit čistý kyslík.

Kolik procedur je potřeba pro úspěšnou léčbu?

Většina klinických studií ukazuje vynikající výsledky se zlepšením tinnitu a poruch sluchu během prvních 30 dnů od jeho vzniku. Pro úspěšné výsledky se doporučuje minimálně 15 a až 30 hyperbarických sezení po 90 minutách. S delší dobou po úrazu nebo vzniku poruchy sluchu je účinek HBO nižší a může být zapotřebí více sezení.

Při zdravotních důvodech je vhodné absolvovat intenzivní terapii – ideálně minimálně 10x, nejlépe každý den.

Vzhledem k tomu, že poruchy sluchu mají mnoho různých příčin, je také efekt léčby kyslíkovou terapií v barokomoře značně individuální. Máme celou řadu spokojených klientů, ale také klienty, kterým hyperbarická kyslíková terapie na samotný tinnitus nepomohla. Pozitivní vliv hyperbarického kyslíku se ale vždy projeví alespoň na rychlejší regeneraci.

Jaké jsou výhody našich hyperbarických komor?

Obě naše HBO komory patří mezi největší na jižní Moravě. Velkou výhodou oproti nemocničním HBO komorám je individuální nastavení rychlosti tlakování a terapeutického tlaku, který postupně zvyšujeme podle toho, jak vám to vyhovuje.

Kolik stojí terapie v hyperbarické komoře?

Procedury v HBO komorách u nás nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Základní cena za 60/90minutovou terapii v HBO komoře je 600/1000 Kč. Při zakoupení permanentky na 10 terapií nebo v indikovaných případech, je cena za terapii 550/850 Kč.

Jak se objednat?

Stačí nám zavolat na tel. číslo 602 180 168 nebo nám napsat na FB nebo IG, případně na online chatu na webu naskok.cz. Můžete si u nás vybrat vhodný termín do jednomístné komory, nebo vícemístné pro až 4 osoby a strávit společně čas s přáteli nebo rodinou.

Zavolejte nám!