Kryokomora – regenerace šampionů

Kryokomora – regenerace šampionů

Znáte tajemství regenerace šampionů? Nejlepší světoví tenisti jako Rafael Nadal, Stan Wawrinka, Novak Djoković nebo Alexander Zverev využívají pro svoji regeneraci kryoterapii. Krátkodobý pravidelný pobyt v kryokomoře jim poskytuje rychlou a velmi účinnou formu regenerace a tím získají náskok před soupeři. I u nás regenerují olympijští vítězové.

„Bohužel k ní nemám přístup všude, ale snažím se využívat kryoterapii a hyperbarickou komoru, kde to jde. Viděl jsem, že ji využívá i mnoho špičkových hráčů.“ říká Novak Djoković.

Jak regenerace v kryokomoře probíhá?

Tato procedura je velmi rychlá, proto je mezi sportovci tak oblíbená. Jak vlastně probíhá? V šatně se svlečete se do spodního prádla nebo se převlečete do šortek (případně i tílka), u komory si pak nasadíte rukavice, podkolenky, čelenku a roušku, obujete dřeváky a po krátké instruktáži můžete vstoupit do předkomory. Zde si vaše tělo pomalu zvyklá na suchý chlad. V předkomoře strávíte několik desítek vteřin a poté pokračujete dál do hlavní komory s teplotou -120 °C. Tady se pak pomalu procházíte, ale někdo třeba tancuje (rádi vám pustíme i vaši oblíbenou hudbu). Do naší kryokomory navíc vejde 4-5 lidí současně, takže pokud se třeba poprvé bojíte (i když není čeho ), může vás jít dovnitř víc a vzájemně se podporovat. Z vlastní zkušenosti víme, že společně strávený čas v kryokomoře ubíhá rychleji. A taky to může být netradiční společný zážitek třeba pro celou rodinu nebo partnery.

Po 3-4 minutách v hlavní komoře pak vycházíte ven, odstrojíte se z rukavic, čelenek, podkolenek a dřeváků a hned ve vedlejší místnosti, tzv. „zahřívárně“, si pak podle libosti vyberete cvičební stroj. Doporučujeme cvičit alespoň 10-15 minut, aby byl efekt terapie co nejlepší. Můžete vybírat z rotopedů, veslovacích trenažerů, elipticalů, nebo se můžete zahřát třeba klikováním a na závěr se protáhnout. Místa je u nás dost.

A co potom? To je vše. Celá procedura trvá 15-20 minut, ale účinek přetrvává mnohem déle.

Pozitivní účinky pobytu v kryokomoře

Sportovci nejvíce ocení urychlení regenerace svalů, rychlejší odplavení kyseliny mléčné, nárůst svalové hmoty díky rychlejší tvorbě testosteronu u mužů, potlačení bolesti nebo rychlé hojení mikrotraumat v namáhaných svalech. Velkým bonusem je pak zlepšení kvality spánku a dobrá nálada. Z vlastní zkušenosti i zkušenosti mnohých vrcholových sportovců víme, že pravidelné návštěvy kryokomory vedou k lepším výkonům.

Kryokomora ale není jen pro sportovce. Pravidelný pobyt v kryokomoře skvěle posiluje imunitu, proto je vhodná opravdu pro každého. Ano, i pro děti. Ostatně i děti jsou našimi častými návštěvníky, chodí k nám nejen děti-sportovci, ale například i děti, které trpí kožními problémy jako je ekzém nebo lupénka. Kryoterapie totiž výborně pomáhá i při léčbě kožních onemocnění. Nemoc má pak mírnější průběh, ekzém například tolik nebolí a nesvědí a poškozená kůže se lépe hojí.

Pobyt v kryokomoře pomáhá tlumit bolest, zmírňuje příznaky artritidy a dalších autoimunitních onemocnění jako je třeba Bechtěrevova choroba nebo roztroušená skleróza. Naši klienti s těmito problémy mají velmi pozitivní zkušenost s potlačením bolesti a zvýšením pohyblivosti kloubů, které přetrvávají i několik dní po jednom několikaminutovém pobytu v kryokomoře.

Nic vás nebolí, imunitu máte dobrou, kožní ani pohybové problémy nemáte…tak proč byste do kryokomory šli? Co třeba nějaké to kilečko navíc? Kryoterapie díky urychlení metabolismu výborně pomáhá jako doplněk při hubnutí, redukuje podkožní tuk, vypíná a omlazuje pokožku. A co si budeme povídat, vypadat lépe by chtěl každý. Navíc se vám po kryoterapii vyplaví endorfiny, zlepší nálada a budete se prostě cítit skvěle.

Zní to jako fantazie?

Ale je to tak, tato rychlá metoda regenerace je prostě skvělá. Pokud z ní chcete vytěžit maximum, pro dlouhodobější efekt je dobré absolvovat alespoň 10 procedur s rozestupem 1-2 dny. A pak si dejte zase chvilku pauzu. Co pro to musíte udělat? Na proceduru v kryokomoře není potřeba se objednávat, stačí přijít každý den kromě soboty mezi 16:30 – 19:00, nebo v pondělí navíc i mezi 10:00 – 11:00 dopoledne k nám do regeneračního studia Náskok v Králově Poli.

Prostě si to užijte! A pokud plánujete celou kúru 10ti vstupů, máme pro Vás zvýhodněnou permanentku, kterou můžete využívat i společně s přáteli. Zakoupit ji také můžete ve formě dárkového poukazu a potěšit třeba manžela nebo manželku. Vyzkoušejte regeneraci šampionů na vlastní kůži a získejte náskok :).

Zavolejte nám!