4 způsoby, jak vám kryokomora pomůže zhubnout

4 způsoby, jak vám kryokomora pomůže zhubnout

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je hubnutí. Taky potkáváte začátkem ledna v posilovnách spoustu lidí, kteří s velkým odhodláním sundat několik kilo běhají na pásech nebo šlapou na rotopedech? Bohužel ne každý má dostatečnou vůli, aby mu počáteční snaha vydržela dlouho. Víte ale, že existuje způsob, jak snahu o redukci hmotnosti výrazně podpořit a hubnutí urychlit? Celotělová kryoterapie je totiž dokonalý nástroj, který vám pomůže zhubnout hned několika způsoby.

1. Spálení kalorií

kryokomoře se pokožka ochladí na teplotu kolem 2°C. Na její opětovné zahřátí musí tělo vynaložit velké množství energie. Po 3minutové terapii spálíte asi 500 až 800 kilokalorií. Kalorie se nespalují jen během 3 minut v kryokomoře, opětovné zahřátí vašeho těla může trvat až hodinu, takže spalování kalorií pokračuje i dál.

2. Zrychlení metabolismu

Lidské tělo reaguje na extrémní situace zrychlením metabolismu ve snaze uvolnit velké množství energie k případnému útěku před možným nebezpečím (v tomto případě velkým chladem). Životní styl, stárnutí nebo hormonální nerovnováha výrazně zpomalují metabolismus. Po celotělové kryoterapii pasivně spalujete více kalorií po dobu 3-6 dnů. Pokud tedy chodíte do komory pravidelně, je tento efekt kontinuální.

3. Uvolnění endorfinů a dalších biochemických látek

Dalším, pro hubnutí velmi vhodným efektem celotělové kryoterapie, je spuštění uvolnění endorfinů a dalších biochemických látek, které pozitivně ovlivní vaši náladu. Věděli jste, že endorfin je několikrát silnější než morfin? Endorfin znají nejvíce sportovci, kterým pomáhá posouvat hranici bolesti a zlepšovat výkony. Proto se po tréninku cítí tak dobře. V krvi jim proudí endorfiny a způsobují zaslouženou extázi. A je to návykové.

Jinou uvolňovanou látkou je i hormon stimulující melanocyty. Má zcela unikátní funkci – potlačuje chuť k jídlu!

4. Vyhlazení pokožky

Ochlazení a následné prohřátí pokožky vede k většímu okysličení kožních buněk. Výsledkem je mimo jiné zvýšená tvorba kolagenu a odbourávání podkožního tuku. Ještě vyššího účinku můžete dosáhnout kombinací s naší hyperbarickou komoru, která vás doslova nasytí kyslíkem a hubnutí je ještě rychlejší.

Dalšími pozitivními efekty celotělové kryoterapie, které sice nesouvisí s hubnutím, ale jsou velmi užitečné, je mimo jiné posílení imunity, urychlení regenerace, potlačení zánětů i bolesti nebo zlepšení psychického stavu.

Jak celá procedura vlastně probíhá?

V šatně se svlečete se do spodního prádla nebo se převlečete do šortek (případně i tílka), u komory si pak nasadíte rukavice, podkolenky, čelenku a roušku, obujete dřeváky a po krátké instruktáži můžete vstoupit do předkomory. Zde si vaše tělo pomalu zvyklá na suchý chlad. V předkomoře strávíte několik desítek vteřin a poté pokračujete dál do hlavní komory s teplotou -120 °C. Tady se pak pomalu procházíte, ale někdo třeba tancuje (rádi vám pustíme i vaši oblíbenou hudbu). Do naší kryokomory navíc vejde 4-5 lidí současně, takže pokud se třeba poprvé bojíte (i když není čeho ), může vás jít dovnitř víc a vzájemně se podporovat. Z vlastní zkušenosti víme, že společně strávený čas v kryokomoře ubíhá rychleji. A taky to může být netradiční společný zážitek třeba pro celou rodinu nebo partnery.

Po cca 3 minutách v hlavní komoře pak vycházíte ven, odstrojíte se z rukavic, čelenek, podkolenek a dřeváků a hned ve vedlejší místnosti, tzv. „zahřívárně“, si pak podle libosti vyberete cvičební stroj. Doporučujeme cvičit alespoň 10-15 minut, aby byl efekt terapie co nejlepší. Můžete vybírat z rotopedů, veslovacích trenažerů nebo elipticalů.

A co potom? To je vše. Celá procedura trvá 15-20 minut, ale účinek přetrvává mnohem déle.

Pokud z ní chcete vytěžit maximum, pro dlouhodobější efekt je dobré absolvovat alespoň 10 procedur s rozestupem maximálně 1-2 dny. A pak si dejte zase chvilku pauzu. Co pro to musíte udělat? Na proceduru v kryokomoře není potřeba se objednávat, stačí přijít každý den kromě soboty mezi 16:30 – 19:00, nebo v pondělí navíc i mezi 10:30 – 11:30 dopoledne k nám do regeneračního studia Náskok v Králově Poli.

Zavolejte nám!