Náskok slaví 3 roky provozu

Náskok slaví 3 roky provozu

Náskok slaví 3 roky, přečtěte si více o jeho proměnách v průběhu času v rozhovoru se spolumajitelkou Katkou Wagnerovou

Původně měl být Náskok zejména o regeneračních terapiích jako je kryokomora nebo lokální kryoterapie, co se za ty tři roky změnilo?

Změnilo se toho spoustu. Začínali jsme jako regenerační studio se zaměřením právě na kryoterapii, teď je z nás zdravotnické zařízení s mezioborovým přesahem. Tak špičkovou kryokomoru, jako máme v Náskoku, nenajdete v celé střední Evropě. Do kryokomory a na lokální kryo k nám pravidelně chodí desítky klientů denně, hodně se ale přidaly i terapie v hyperbarických komorách (jedno a vícemístné). Tam aktuálně nejvíce řešíme tinnitus a postcovidové stavy. Samostatnou kapitolou je fyzioterapie a rázová vlna. Přiznám se, že jsme na začátku Náskoku vůbec netušili, kam se v této oblasti posuneme, když jsme začali spolupracovat se skvělými fyzioterapeuty Veronikou Málkovou a Jožkou Srncem. Postupně se k nim přidali další jejich kolegové a od července už v našem týmu budeme mít 7 fyzioterapeutů, ošetříme tisíce klientů ročně.

V čem je Náskok unikátní?

Kryoterapie i kyslíková terapie v hyperbarické komoře jsou běžně ve světě používané jako doplněk konzervativní léčby, výrazně zlepšující její účinek. Spousta lidí je ale nezná a bohužel musím říct, že ani mnoho lékařů, což je obrovská škoda. Hodně lidem totiž dokážeme zlepšit kvalitu života, zmírnit bolesti, zbrzdit postup onemocnění, zlepšit sluch, kvalitu spánku i dobrou náladu. Všechny naše terapie se navíc skvěle doplňují. Když někoho bolí už delší dobu rameno, začne obvykle lokální kryoterapií nebo kryokomorou pro okamžitou úlevu od bolesti, pak navazuje fyzioterapie a rázová vlna. Naopak máme zase vyzkoušeno u klientů, kteří mají např. nohu v sádře, zahájení terapií v hyperbarické komoře pro urychlení hojení a regenerace, po sundání sádry pak lokální kryo a kryokomora, doplněné o rehabilitace. To všechno na jednom místě.

Kdo jsou nejčastější klienti Náskoku?

Velkou část určitě tvoří sportovci, a to nejen dospělí, ale i děti. Ti nejvíce využívají kryoterapii. Spolupracujeme s mnoha sportovními kluby, které si uvědomují, že nedílnou součástí skvělých výkonů a výsledků je správná regenerace. Minimálně stejně velkou měrou ale ošetřujeme i „běžné“ klienty, stejně muže i ženy, všech věkových kategorií od mladších až po seniory. Postupně přibývá ale i čím dál víc lékařů (zejména z oborů jako ORL, neurologie, imunologie, kožní, ortopedie a revmatologie), kteří doporučují klientům naše služby.

Proč neděláte rehabilitace na úhradu zdravotní pojišťovnou?

Na začátku jsme o úhradách uvažovali, nyní ale bereme naopak jako výhodu to, že si klienti služby platí. Chodí k nám totiž jen ti, kteří se opravdu chtějí léčit a své problémy řešit, spolupracují. Navíc bohužel úhrada zdravotní pojišťovnou nepokryje dostatečně úroveň péče, kterou chceme nabízet. Snažíme se řešit příčinu problémů, k tomu je opravdu potřeba individuální přístup a čas. Spousta pacientů je „léčena“ jen pomocí prášků od bolesti, kapaček a obstřiků, ale na jejich bolavá záda často odborně nikdo nesáhl. Jsme moc rádi, že opravdu cítí ten rozdíl, když přijdou k nám.

Rázová vlna také není hrazená ze zdravotního pojištění, jaké jsou s ní zkušenosti?

Rázová vlna není hrazena žádnou zdravotní pojišťovnou v žádném zařízení. Denně ale vidíme, jak úspěšná je v terapii především chronických zánětů kloubů. Náskok je jedním z mála pracovišť v Brně, které používá fokusovanou rázovou vlnu. Dříve jsme ošetřovali nejvíce patní ostruhy, v poslední době se k nám objednává hodně klientů s tenisovými nebo golfovými lokty a rameny. Účinek sice není tak rychlý jako u lokální kryoterapie, ale zase jde více po problému hluboko v kloubu. Velkou výhodou u nás je, že „rázovku“ dělají vždy fyzioterapeuti, kteří na to mají dostatek času, ošetření trvá 20-30 minut, zároveň fyzioterapeut klientovi rovnou poradí s prevencí opakování problému, a také co udělat pro maximální účinek. Nejlepší vizitkou jsou pak spokojení klienti, kteří naše služby doporučují dál. Mnohdy se také vrací s problémem v jiné části těla, protože ví, že „rázovka“ funguje.

Co konkrétně v Náskoku děláš ty?

Nejvíce řeším objednávky a marketing, píšu články a příspěvky na sociální sítě, fotím, tvořím grafiku, ale taky se starám o to, aby se u nás cítili klienti příjemně, aby to u nás bylo hezké, voňavé a útulné, aby bylo všeho dost. Vyřizuju většinu telefonických objednávek nebo komunikuju přes chat. Odešla jsem z pozice vedoucí laboratoře, protože se Náskok oproti původním plánům rozrostl natolik, že je potřeba se práci kolem jeho fungování věnovat na plný úvazek. Velmi nám záleží na kvalitě našich služeb a spokojenosti klientů, máme radost, když nám klienti napíšou nebo zavolají a děkují, že jsme jim pomohli. A vůbec nejvíc mě to těší u těch, kteří tomu na začátku nevěřili. Často třeba doporučuju klientům s tinnitem vyzkoušet kromě hyperbarické komory i kryokomoru. Účinek obou terapií se násobí a podporuje se léčebný efekt. A když pak potkávám ty vysmáté a energií nabité klienty, kteří vyjdou z kryokomory a hned začnou vyprávět, jak je to super a že chodí pravidelně a že jim to dělá hrozně dobře…to vás prostě baví ????

Jaká je tvoje kvalifikace?

Studovala jsem na PřFMU obor Fyziologie živočichů, takže dobře vím, jak funguje lidské tělo. Další velká zkušenost je samozřejmě téměř 20 let života s vrcholovým sportovcem. V oblasti regenerace tohoto typu se pak pohybujeme více než 10 let.

Spoustu let jsem pracovala jako vedoucí laboratoře pro umělé oplodnění, což je sice vzdálený obor, ale podstata mé práce je hodně podobná. Úplně stejně jako když jsem si povídala s pacientkami před umělým oplodněním, i teď v Náskoku, denně mluvím s klienty, kteří potřebují, aby je někdo vyslechl, poradil jim a nabídl řešení. Dal jim naději, že to může být lepší. Předpokladem jsou samozřejmě fungující terapie a kvalitní služby. Troufám si ale říct, že máme velmi spokojené klienty s dobrými výsledky. Přesně s tímto cílem jsme Náskok se Štěpánem před třemi lety otvírali.

Ráda bych vás všechny pozvala do naší nejmodernější kryokomory, až do konce léta (31.8.2023) si ji můžete na vlastní kůži vyzkoušet za narozeninovou cenu 160,- Kč. Oslavte s námi 3 roky provozu a získejte Náskok :).

Zavolejte nám!