Nebojte se zimy

Nebojte se zimy

Nemáte rádi zimu? My vás přesvědčíme, že naše zima je super

Občas slýcháme od našich známých nebo klientů, že nejdou do kryokomory, protože nemají rádi zimu. No teplo tam není, to vám tvrdit nebudeme, ale pokusíme se vás přesvědčit, abyste to aspoň jednou zkusili, a pak teprve kryokomoru zatracovali 😀 ale věříme, že na to nedojde…vždyť to zvládnou i malé děti 😉

Důvody pro kryokomoru

Pokud vám nestačí argumenty jako podpora imunity, lepší spánek, potlačení bolesti nebo zánětů, urychlení metabolismu a hubnutí, zlepšení nálady, tak to vezmeme z jiné stránky:

 • Trvá to jen 3 minuty. Musíte tu zimu vydržet jen jednu písničku. A klidně si vyberte jakou a celou ji v komoře třeba protancujte.
 • Po kryokomoře už nemusíte do posilky. Když vyjdete z komory ven, zahřejete se na rotopedu nebo elipticalu a spálíte během chvíle tolik kalorií, jako kdybyste hodinu cvičili.
 • Naše zima je jiná zima. Není to taková ta vlezlá, vlhká, nepříjemná zima. Je to suchý mráz, což dělá „naši zimu“ daleko snesitelnější.
 • Všichni vás budou obdivovat. Spousta lidí pořád kryoterapii nezná nebo nepraktikuje a stačí jedna fotka na instáči nebo se zmíníte kolegům v práci a rázem jste za hvězdy.
 • Zapomeňte na jarní depku a únavu. Díky endorfinům po kryokomoře se budete cítit skvěle.

Proč u nás nejčastěji chodí do kryokomory ženy?

 • regenerace při sportu
 • hubnutí
 • podpora imunity
 • krásnější pokožka
 • dobrá nálada

Proč u nás nejčastěji chodí do kryokomory muži?

 • regenerace při sportu
 • podpora imunity
 • úleva od bolesti
 • hecovačka s kámošema

Zajímá vás, jak přesně kryokomora na lidské tělo působí?

Genom moderních lidí zažil většinu svého vývoje v období pleistocénu. Toto časové období je ohraničeno střídáním doby ledové a doby mírnějších klimatických podmínek. Většinu času ale lidé tehdy pravděpodobně strávili v chladnějším období, což vyvolalo mnoho genetických adaptací na chlad. Z toho důvodu celotělová kryoterapie vyvolává reakce vedoucí k udržování stálého vnitřního prostředí většiny regulačních mechanismů lidského těla.

Díky signálům z kožních receptorů si mozek uvědomí, že nemůže bojovat s tímto extrémním chladem a zahájí velmi unikátní procesy. Tělo přestane posílat zahřátou krev do periferií a kůže, místo toho spustí silné vazokonstrikce krevních cév a kapilár, aby udrželo teplotu jádra těla na 37 °C.  Krev je odváděna z periferií do vnitřního oběhu k ochraně životně důležitých orgánů. Tento proces vede k obohacování krve o např. hormony, enzymy a kyslík a cirkulaci do vnitřních orgánů pod vyšším krevním tlakem.  Když následně opustíte kryokomoru, dochází k rychlé vazodilataci (roztažení cév), protože vyšší vnitřní krevní tlak žene obohacenou krev zpět do periferií. Tělo také uvolňuje do krve endorfiny a dopamin, které poskytují euforický pocit a zlepšení nálady. 

A teď si představte, že je tato krev ještě napumpovaná kyslíkem z hyperbarické komory! Obě metody je totiž vhodné kombinovat, protože se vzájemně zesiluje jejich pozitivní efekt.

Můžou do kryokomory i děti?

Ano, rozhodně můžou. Děti do 15 let u nás mají navíc vstup zdarma, pokud přijdou s dospělým. Ať už máte doma malého sportovce nebo má vaše dítě např. kožní problémy (akné, ekzém), můžete přijít do kryokomory společně. Pro děti (a nejen pro ně) je to navíc obrovský zážitek.

Jak často chodit do kryokomory?

Pro dlouhodobější efekt je dobré absolvovat alespoň 10 procedur s rozestupem 1-2 dny. Samozřejmě ale neuděláte chybu ani v případě, když budete chodit do kryokomory pravidelně. Pro tyto účely pro vás máme přichystané výhodné permanentky.

Na proceduru v kryokomoře není potřeba se objednávat, stačí přijít každý den kromě soboty mezi 16:30 – 19:00, nebo v pondělí navíc i mezi 10:30 – 11:30 dopoledne.

Uvidíte, bude se vám to líbit a budete se cítit skvěle.

Zavolejte nám!